Poskytovanie opatrovateľskej služby v obci Slovinky II.

logá

Poskytovanie opatrovateľskej služby v obci Slovinky II.

DOPYTOVO-ORIENTOVANÝ PROJEKT

Zámerom projektu je zabezpečiť a zvýšiť dostupnosť terénnej opatrovateľskej služby za účelom predchádzania umiestňovania klientov do pobytových zariadení. V rámci realizovaného projektu je udržať existujúce pracovné miesta kvalifikovaných opatrovateliek v počte 4  počas realizácie projektu t. j. 24 mesiacov 2 na plný pracovný úväzok a 2 na polovičný pracovný úväzok.

Názov prijímateľa:   Obec Slovinky

Kód projektu v ITMS 2014+:  312081BKQ8

Výška NFP: 48 960 EUR

Typ projektu: Dopytovo orientovaný

Názov operačného programu: Ľudské zdroje

Miesto realizácie projektu:  Obec Slovinky, okres Spišská Nová Ves, Košický kraj

Trvanie projektu: 1/2022 – 11/2023

Poskytovateľ: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky

Cieľom je projektu je:

• zabezpečiť opatrovateľskú službu pre občanov s ťažkým zdravotným postihnutím, s nepriaznivým zdravotným stavom, seniorov a pre maloleté osoby (deti), ktorí sú odkázaní na poskytovanie sociálnej služby v zmysle zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách,
  • podpora zotrvania klientov v prirodzenom domácom prostredí za účelom predchádzania umiestňovania klientov do pobytových zariadení,
  • aktivizácia k posilneniu sebestačnosti, zabránenie sociálneho vylúčenia a podpora začlenenia do spoločnosti,
  • napomáhať klientom (prijímateľom sociálnej služby) pri úkonoch sebaobsluhy a pri úkonoch starostlivosti o svoju domácnosť.

Schéma pomoci: Schéma štátnej pomoci na podporu opatrovateľskej služby č. ŠP SVHZ – 2/2021 uverejnená v Obchodnom vestníku dňa 7.6.2021, štátna pomoc na službu všeobecného hospodárskeho záujmu v zmysle Rozhodnutia Komisie č. 2012/21/EÚ z 20. decembra 2011 o uplatňovaní  článku 106 ods. 2 Zmluvy o fungovaní EÚ na štátnu pomoc vo forme náhrady za službu vo verejnom záujme udeľovanej niektorým podnikom povereným poskytovaním služieb všeobecného hospodárskeho záujmu (Ú. v. EÚ L 7/3, 11.1.2012) na dosiahnutie cieľa Projektu: cieľom Projektu je naplnenie Merateľných ukazovateľov Projektu definovaných v Prílohe č. 2 Zmluvy o poskytnutí NFP, a to podľa času plnenia Merateľného ukazovateľa, buď k dátumu Ukončenia realizácie hlavných aktivít Projektu, alebo po Ukončení realizácie hlavných aktivít Projektu.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

esf.gov.sk / employment.gov.sk

Meniny má Monika, Napoleon, Stanimír, Mona

Na mokré Turíce nasledujú pošmúrne Vianoce.

Ak na Stanislava padá dážď, bude na jeseň prázdny sud /sad/.